Vyjádření ke kauze Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s. versus CHS Černilovské zlato

06.05.2017

Jelikož se množí  dotazy na článek organizace Helppes, rozhodla jsem se i já veřejně vyjádřit. Vše kolem psů dělám s velkou láskou a cítím, že je má povinnost chránit své dobré jméno.
Tato organizace si vyhledala na základě doporučení mou CHS a poptala fenku zlatého retrievera, která ještě v tu dobu nebyla na světě. Domluvili jsme se na předběžné rezervaci, která však nebyla fyzicky sepsána, nebyla uhrazena záloha. Jak budou moje štěňátka žít, kde a jak se budou mít, je pro mě prioritou a tak jsem postupně zjišťovala informace o této organizaci od ostatních chovatelů, kteří již tu zkušenost měli. Na základě těchto informací jsem se rozhodla, že takový život pro své štěňátko nechci a slušně jsem poptávku pí Daušové na 4 týdnu života štěňátek zrušila, dostatečně včas, aby si organizace mohla najít náhradního pejska.
To, co se pak rozpoutalo, mě jen utvrdilo v mém rozhodnutí. Nejenže jsem si přečetla email vyhrožující právním posouzením, ale dokonce byl zveřejněn článek včetně fotek mé osoby, rodiny, a psů na fb bez vyjádření mé druhé strany a ve vlastním podání pí Zuzany Daušové, jenž naprosto postrádalo jakoukoliv objektivitu, profesionalitu a slušnost. Na tento příspěvek reagovali další chovatelé v neprospěch organizace, jejichž příspěvky byly samozřejmě smazány a osoby zablokovány. Teorie pí Daušové , že nedávat služební psy do služby může jenom chovatel, který buď chová na pracovně špatných zvířatech, nebo je hodně hloupý, protože jenom hlupák bude chovat služební plemena, kterým znemožní služební uplatnění. To už si myslím, že je dost přehnané tvrzení. Od někoho, kdo se prezentuje jako milovník pejsků, bych očekávala zcela jiný přístup. Já jsem chtěla pro své štěně pouze to, co by měl chtít každý správný chovatel, krásný veselý a dlouhý život. Kde a u koho ho bude mít, je jen moje rozhodnutí, na které mám jako chovatel právo a je to dokonce i moje povinnost. Celá tato kauza mě jen potvrdila, že mé rozhodnutí bylo správné, a že jsem pro svá štěňátka s nejlepším vědomím a čistým svědomím vybrala ty nejlepší parťáky pro jejich psí život.